MC, 10:54 czwartek, 13.10.2011 r.
Ilustracja do artykułu: Joomla - Link w Menu do modułu, moduł w artykule

Joomla - Link w Menu do modułu, moduł w artykule

Prędzej, czy później podczas pracy z Joomlą zawita do nas konieczność podlinkowania z menu konkretnego modułu. Weźmy na przykład element z menu o nazwie "Galeria", po którego kliknięciu chcielibyśmy zostać przekierowani do strony, na której wyświetli się jakiś moduł galerii, np. karuzela zdjęć. Oczywiście możemy tego dokonać, ale nie w sposób bezpośredni.

Od razu należy wyjaśnić, że zarysowane przeze mnie zagadnienie jest źle postawione. Nie ma jako takiej możliwości podlinkowania konkretnego modułu, ale istnieje możliwość stworzenia elementu menu przekierowującego do konkretnego artykułu. Należałoby się zatem zapytać, w jaki sposób można wczytać dowolny moduł do danego artykułu. Tym sposobem, będziemy mieli możliwość wyświetlenia modułu i podlinkowania go do menu.

Problem ten, został bardzo szczegółowo opisany w Bibliotece Polskiej Dokumentacji Joomla. Umiejętność wczytywania modułów do artykułu jest niezwykle przydatna dlatego gorąco zachęcam do zapoznania się z artykułem do którego link znajduje się poniżej (zauważ, że można tym sposobem umieścić również reklamy w treści artykułów).

Polecany artykuł: Moduł w artykule

Komentarze (0) - Nikt jeszcze nie komentował - bądź pierwszy!

Imię:
Treść: