MC, 21:29 sobota, 26.11.2011 r.
Ilustracja do artykułu: Joomla -  Moduł z listą artykułów w danej sekcji/kategorii

Joomla - Moduł z listą artykułów w danej sekcji/kategorii

Domyślnie Joomla nie pozwala nam na stworzenie listy artykułów przynależnych do danej sekcji czy kategorii w postaci modułu, czyli tak byśmy mogli ją umieścić w dowolnej pozycji na stronie (wcześniej zdefiniowanej w szablonie). Możemy oczywiście stworzyć element menu, który będzie linkiem do takiej listy, ale nie o to przecież chodzi.

Czy jest zatem rozwiązanie?

Sprawa wydaje się być tak błaha, że aż dziw bierze, że nie można wykonać takiej operacji wykorzystując standardowe możliwości Joomli. Na szczęście możemy doinstalować moduły, które umożliwią nam stworzenie pożądanej przez nas listy. Wystarczy im jedynie wybrać sekcję i dział, który nas interesuje i wskazać w której pozycji ma zostać umieszczony moduł. I to tyle - lista będzie gotowa. Potem, zależnie od potrzeb i zachcianek, możemy dopieszczać jej wygląd i zachowanie.

Jakie rozszerzenie wybrać?

Generalnie opcji jest więcej niż kilka, ale ze swojej strony chciałbym polecić Twojej uwadze poniższe trzy moduły: Ją między tymi modułami pewne różnice, dlatego polecam zapoznać się z ich opisami i wybrać najbardziej odpowiadający zaistniałym potrzebom.

Komentarze (0) - Nikt jeszcze nie komentował - bądź pierwszy!

Imię:
Treść: