MC, 18:09 czwartek, 07.08.2014 r.
Ilustracja do artykułu: Linux & Skype 4.3 - Rozwiązanie problemu wyłączającego się Skype po aktualizacji

Linux & Skype 4.3 - Rozwiązanie problemu wyłączającego się Skype po aktualizacji

Po tym jak Microsoft wymusił na mnie aktualizację Skype do najnowszej wersji (czego z kilku powodów chciałem uniknąć), poprzez uniemożliwienie połączenia się z serwerem przy pomocy starego klienta, spotkała mnie niemiła niespodzianka w postaci wyłączania się (crashowania) Skype po chwili od jego włączenia.

Jak naprawić Skype?

Skype w najnowszej wersji (na tę chwilę jest to 4.3) wyłączał się w chwilę (czasem momentalnie, czasem po kilku sekundach) po jego uruchomieniu. Po włączeniu go z terminala, w nadziei na jakąś wskazówkę wynikającą z outputu, można było tylko zobaczyć wiadomość: core dump. Po niedługich poszukiwaniach okazało się, że nie jest to problem lokalny, a dotyka on wielu użytkowników tego programu.

Wygląda na to, że to konfiguracja poprzedniej wersji nieco bruździ tej nowszej, dlatego jako najczęstsze rozwiązanie, a zarazem skuteczne w moim wypadku, podaje się usunięcie ukrytego folderu .Skype znajdującego się w głównym użytkownika. Polecam w takim przypadku po prostu wydanie polecenia:

rm -r ~/.Skype

Jak już wspomniałem, w moim wypadku okazało się to skuteczne i od chwili usunięcia tego katalogu, Skype zaprzestał wyłączania się, przez co stał się zdatny do użytkowania. Myślę więc, że warto spróbować.

Komentarze (0) - Nikt jeszcze nie komentował - bądź pierwszy!

Imię:
Treść: