MC, 18:38 sobota, 14.07.2012 r.
Ilustracja do artykułu: Linux exo-utils - Nie można wyświetlić ... To położenie nie jest katalogiem

Linux exo-utils - Nie można wyświetlić ... To położenie nie jest katalogiem

Któregoś dnia stało się tak, że przy próbie otworzenia plików pobranych przez przeglądarkę Firefox, bezpośrednio z jej okna, zamiast menedżera archiwów otrzymałem komunikat: "Nie można wyświetlić ... To położenie nie jest katalogiem". Jak się później okazało, problem ten zaczął pojawiać się również w innych aplikacjach, jak na przykład Evolution. W tym wpisie podam rozwiązanie tego problemu.

Nieco o samym problemie...

Jak się okazuje, problemem leży w pakiecie exo-utils, z którego korzysta menedżer plików Thunar. No i niestety... rozwiązanie, które chcę pokazać, jest bardzo nieeleganckie, ponieważ poskutkuje ono usunięciem Thunara, który jest od tego pakietu zależny, co może być niedopuszczalne dla niektórych osób, które używają go np. zamiast standardowego w Ubuntu Nautilusa. Pozostaje mieć nadzieję, że ten problem zostanie rozwiązany, ponieważ już został zgłoszony. Jeśli zachowanie Thunara w systemie jest dla kogoś istotną kwestią, polecam poszukać gotowych pakietów z tym programem, z których została usunięta zależność od exo-utils.

Jak rozwiązać ten problem?

Rozwiązaniem, jakie proponuję jest usunięcie pakietu exo-utils. Zrobimy to przy pomocy polecenia:
sudo apt-get remove exo-utils

Zachęcam jednak, by przed potwierdzeniem tej operacji przejrzeć, czy nie zostaną z tym pakietem usunięte inne ważne dla nas aplikacje.

Komentarze (0) - Nikt jeszcze nie komentował - bądź pierwszy!

Imię:
Treść: