MC, 02:19 wtorek, 10.07.2012 r.
Ilustracja do artykułu: LaTeX - Zapis symbolu angstrem (angstrom)

LaTeX - Zapis symbolu angstrem (angstrom)

Są symbole fizyczne czy matematyczne, których reprezentacji w systemie Latex nie mogę zapamiętać na tyle długo, by nie szukać ich przy następnej okazji tworzenia odpowiednich dokumentów z ich wykorzystaniem. Należy do nich między innymi i przede wszystkim symbol jednostki długości angstrem (ang. agnstrom) - Å.

Trochę wstyd...

Za każdym razem jak odnajdę jak w systemie Latex zapisać symbol angstrem, to się bardzo poważnie zastanawiam, czy on jest może aby za prosty żeby go zapamiętać, czy może przyszedł już ten czas, w którym należy przyznać się przed samym sobą, że proces intelektualnego zwijania się, właśnie się rozpoczął ;) W związku z tym, że dziś po raz kolejny przyszło mi zmierzyć się z tą słabością, postanowiłem to sobie tutaj zanotować pokładając nadzieję w dwóch potencjalnych efektach tego występku - może uda mi się to w końcu utrwalić na czas dłuższy niż ten potrzebny na stworzenie jednego dokumentu, z drugiej strony może się to komuś przydać.

Jak zatem zapisać znak angstrem-a?

Jeśli więc chcemy użyć symbolu Å w przygotowywanych przez nas dokumentach Latex, należy użyć:
\AA

Jak to mawia mój kolega - "Jak patrzę to umiem, jak nie patrzę, to nie umiem". Nawet lubiłbym to zdanie, gdyby nie było tak potwornie prawdziwe.

Komentarze (0) - Nikt jeszcze nie komentował - bądź pierwszy!

Imię:
Treść: