MC, 16:30 poniedziałek, 20.02.2012 r.
Ilustracja do artykułu: Cufon - Rozwiązanie problemu z błędnym renderowaniem czcionek

Cufon - Rozwiązanie problemu z błędnym renderowaniem czcionek

Bywa, że renderowane czcionek przez Cufon, przy przechodzeniu z jednej podstrony na drugą, nie działa do końca prawidłowo. Objawia się to tym, że na renderowaną czcionkę nie zostają nałożone style, takie jak kolor, rozmiar itp. Dopiero za którymś odświeżeniem strony wszystko wraca do normy, wszystkie style zostają uwzględnione. Dziś krótki wpis, mówiący o tym jak ten problem rozwiązać.

Co zrobić by renderowanie zawsze było poprawne?

Przyznam szczerze, że nie chce mi się zagłębiać w to jak dokładnie działa Cufon i dlaczego dzieje się tak a nie inaczej, więc nie będę też snuł domysłów na ten temat. Fakt jest taki, że renderowanie czasem nie wychwytuje wszystkich stylów od razu i coś z tym trzeba zrobić. Na całe szczęście nie trzeba się za bardzo głowić, bo sam Cufon wyciąga nam dłoń w postaci metody refresh(). Działa ona w ten sposób, jak z resztą nazwa ten metody sugeruje, że wymusza ona ponowne wyrenderowanie czcionki. Wystarczy taki kod wrzucić na koniec kodu strony (chyba, że ktoś chce to zrobić nieco ładniej, to może to wrzucić do któregoś z eventów od js, w którym już wszystkie dane o stronie będą wczytane).
<script type="text/javascript">
Cufon.refresh();
</script>

Czy to wszystko?

Ręczę, że po dopisaniu powyższego kodu, do kodu strony problem znika, a Cufon renderuje wszystkie wszystkie czcionki z uwzględnieniem stylów, czyli innymi słowy - działa poprawnie.

Komentarze (0) - Nikt jeszcze nie komentował - bądź pierwszy!

Imię:
Treść: