MC, 23:42 niedziela, 30.10.2011 r.
Ilustracja do artykułu: RabbitVCS Ubuntu - Odpowiednik TortoiseSVN dla systemów Linux

RabbitVCS Ubuntu - Odpowiednik TortoiseSVN dla systemów Linux

Myślę, że wielu użytkownikom systemów Linux bardzo brakowało programu do integracji z Subversion jakim jest TortoiseSVN znany z Windowsa. Mnie również ten problem dotykał jeszcze do przed chwilą. Na szczęści poznałem program RabbitVCS, który bardzo chciałbym wszystkim polecić w tej notce.

Program RabbitVCS jest nakładką graficzną na SVN, która w pełni integruje się z GNOME Nautilus! Dzięki temu, mamy tak jak w przypadku Tortoise-a, wygodną obsługę poleceń SVN z menu kontekstowego tejże przeglądarki plików. Oczywiście nakładki na ikony, wskazujące czy dany plik został zmodyfikowany względem wersji w repozytorium, również są obsługiwane.

Skąd pobrać program RabbitVCS?

Idąc za zaleceniami znajdującymi się na oficjalnej stronie projektu (RabbitVCS - oficjalna strona projektu) należy wydać w terminalu następujące polecenia, które dodadzą nam odpowiednie repozytorium do listy, oraz pobiorą właściwe pakiety:
sudo add-apt-repository ppa:rabbitvcs/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install rabbitvcs-core rabbitvcs-nautilus rabbitvcs-thunar rabbitvcs-gedit rabbitvcs-cli

Po zainstalowaniu się pakietów, należy zrobić restart systemu, lub chociaż wylogować się i zalogować ponownie, by Nautilus mógł zastosować dopiero co wprowadzone zmiany. Dalej już tylko pozostaje się cieszyć wygodną pracą z systemem kontroli wersji :).

Komentarze (0) - Nikt jeszcze nie komentował - bądź pierwszy!

Imię:
Treść: