MC, 00:03 sobota, 30.04.2011 r.
Ilustracja do artykułu: Webowiec.pl www-job.pl - Uwaga na oszustów! Dowody!

Webowiec.pl www-job.pl - Uwaga na oszustów! Dowody!

Chciałbym w tej notce przestrzec każdego przed skorzystaniem z oferty pracy zamieszczonej na stronie webowiec.pl oraz www-job.pl

Teoretycznie mamy tam możliwość otrzymywania zapłaty za pisanie artykułów reklamowych zawierających odpowiednie słowa kluczowe. Piszę, że taka możliwość istnieje jedynie w teorii, ponieważ postanowiłem sprawdzić to i efekty były zgodne z moimi przypuszczeniami. Jest to zwyczajne oszustwo internetowe polegające na wyłudzaniu od internautów wartościowych, w sensie pozycjonerskim, tekstów ich autorstwa.

W czasie, w którym postanowiłem sprawdzić rzetelność tej "firmy", aby zacząć współpracę należało napisać artykuł w temacie nowotworów. Po sprawdzeniu użyteczności takiego artykułu i zaakceptowaniu go, ktoś z "ekipy serwisu" powinien się skontaktować autorem w celu nawiązania współpracy.

Jednak to zwyczajne oszustwo! Skąd ten wniosek?

Otóż napisałem taki artykuł i zgonie z informacją na stronie, czekałem czy ktoś się do mnie odezwie, bądź nie. Oczywiście odzewu nie było i mógłbym o sprawie zapomnieć, myśląc że nie zostałem zaakceptowany (na co liczą ci oszuści), ale cierpliwie sprawdzałem przy pomocy wyszukiwarki, czy mój tekst nigdzie się nie pojawił. No i stało się tak jak przypuszczałem - mój artykuł pojawił się na jednej ze stron!

Skoro nikt się do mnie nie odezwał, czyli mój artykuł nie spełniał wymogów i finalnie współpraca między nami nie została nawiązana, to webowiec.pl nie miał najmniejszych praw do wykorzystania treści mojego autorstwa! Próby kontaktu oczywiście kończyły się absolutną ciszą z ich strony.

Poniżej przedstawiam moje zgłoszenie artykułu i przyjęcie zgłoszenia jako dowód i potwierdzenie mojego oskarżenia (w miejscu, gdzie był podany mój numer telefonu zostanie pojawiają się gwiazdki)

Mateusz, *********

temat: nowotwór

fraza: guz

Czy wiesz, że guzy powstające w wyniku chorób nowotworowych, ze względu na swą twardość dały początek nazwie "rak"? Interesował się nimi już Hipokrates żyjący na przełomie V i IV wieku p.n.e., jednak co ciekawe nie zalecał prób ich leczenia! Dziś sprawa wygląda zgoła odmiennie i nowotwór nie jest równoważny wyrokowi śmierci. Musisz wiedzieć, że najbardziej uznawaną metodą leczenia raka jest leczenie chirurgiczne, polegające na całkowitym, lub częściowym usunięciu chorych tkanek, bądź podtrzymywaniu funkcji życiowych naruszonych zaawansowaną chorobą. Jednak nauka przynosi również inne metody leczenia nowotworów. Warto zainteresować się np. metodą leczenia za pomocą mikrocząstek regulujących aktywność genową - tzw. mikroRNA. Zastanawiałeś/aś się kiedyś jakie czynniki mogą powodować powstawanie nowotworów? Największe zagrożenie stanowią promieniowania, zarówno Roentgena jak i pochodzące od radioaktywnych pierwiastków, ale najbardziej narażeni jesteśmy na działanie promieniowania ultrafioletowego pochodzącego od Słońca! Czy szukałeś/aś kiedykolwiek informacji, jak unikać jego szkodliwego działania? Mimo, że medycyna dostarcza coraz lepsze metody leczenia, jednak najważniejsze są działania prewencyjne, mogące ustrzec nas przed poważnym problemem guzów nowotworowych.

--
Pozdrawiam- Mateusz Chmielewski

Dzień dobry,
Twoja wiadomość do nas dotarła i zostanie opracowana w ciągu 24 godzin.

Niniejszy adres mailowy wykorzystywany jest wyłącznie dla przyjmowania zadań testowych.
Jeżeli przysłałeś do nas swoje zadanie testowe, to login oraz hasło do panelu zleceniobiorcy zostaną wysłane na Twój email tylko w przypadku aprobaty ze strony menedżera ds. kontentu.
W przypadku negatywnego wyniku zadania testowego, odpowiedzi z recenzją i pojaśnieniami się nie wysyła.

Z poważaniem,
Witold Litwinowicz

A teraz najważniejsza część, czyli strona na której znalazł się napisany przeze mnie tekst: dowód na oszustwo webowiec.pl (gdyby się okazało, że strona nie działa, lub zniknął z niej mój artykuł, to proszę skontaktuj się ze mną, a zamieszczę zrobione zrzuty ekranu!)

A teraz moja prośba. Informujcie się o tym wzajemnie, żeby więcej się to oszustwo nie powtórzyło!

I tak całkiem nawiasem - jaki szanujący się i gody zaufania serwis ma na swojej stronie ukryte linki pozycjonerskie? A wystarczy zaznaczyć całą treść strony webowiec.pl aby zobaczyć, że cała jej górna część jest zasypana linkami w kolorze tła strony (jest tak przynajmniej w momencie pisania tego artykułu). Komentarz nie jest potrzebny

Artykuł edytowano dnia: 15.07.2011 r.
Kilka dni temu otrzymałem interesującego maila od Pani Aleksandry, którego za jej zgodą postanowiłem opublikować.

Dzień Dobry
Opiszę Panu, jak to wyglądało w moim wypadku.

Ogłoszenie znalazłam w serwisie gratka.pl. Obecnie już go nie ma, ale zauważyłam, że nadal pojawiają się podobne, pomimo że zawiadomiłam portal o oszustach. Łączy je nazwisko "rekrutera" (Anna Nowicka), a także e-mail kontaktowy: pracatekst@gmail.com.

Bliżej niesprecyzowana firma, podająca powyższe namiary, poszukuje osoby do pisania tekstów, zabierania głosu na forach internetowych oraz do przesyłania e-maili. Po wysłaniu odpowiedzi na ogłoszenie, kandydat otrzymuje e-mail zwrotny z prośbą o zarejestrowaniu się na tej stronie:
http://websform.com/s/index.php
(Możliwe, że adres zdążył się już zmienić, ewentualnie ja dostałam bana, ponieważ z mojego komputera nie mogę wyświetlić strony).

Należy tam wykonać zadanie testowe, czyli wziąć udział w quizie.
Ciekawoskta: tzw. "sprawdzenie" zadania przez niejakiego "menedżera" to usługa płatna (30 zł), o czym kandydat nie zostaje poinformowany. Jeżeli może Pan wyświetlić stronę websform, z pewnością Pan widzi, że nie ma tam najmniejszego śladu po jakimkolwiek regulaminie. Po ukończeniu quizu należy wysłać sms z kodem potwierdzającym. Jeżeli kandydat to zrobi, opłata zostanie ściągnięta automatycznie (koszt sms'a - 30 zł), a wtedy na stronie pojawi się zakładka, wielka jak byk, z regulaminem i informacją o płatności, której nigdzie tam wcześniej nie było.

Jednak podstępne ściąganie opłat wbrew woli i poza świadomością kandydata to najmniejszy problem. W dalszej kolejności uczestnik dostaje e-mail z danymi, które pozwalają mu zarejestrować się na tej stronie:
http://kontentus.com
Po zalogowaniu się, uczestnik znajduje na swoim profilu pierwsze zlecenie, podobno kolejne będą się pojawiać co najmniej raz w tygodniu. Moim "pierwszym" zadaniem było zarejestrować się na 30-stu różnych forach i zamieścić tam posty zawierające zdanie reklamujące pewną stronę internetową (zegar śmierci), miałam więc uskuteczniać spam. Po przesłaniu sprawozdania (listy linków do moich postów) miałam otrzymać ustaloną kwotę, około 40 zł, wpłaconą niezwłocznie na moje konto bankowe. W momencie czytania instrukcji byłam już właściwie pewna, że trafiłam na oszustów, ale zaszłam tak daleko, że musiałam się przekonać :) Efekt był do przewidzenia.
Zadanie wykonałam, zapłaty nie otrzymałam.

Mam nadzieję, że moje doświadczenia na coś się jednak przydadzą :)

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra

Od siebie dodam jeszcze,że podane powyżej adresy stron, faktycznie prowadzą donikąd.

Artykuł edytowano dnia: 04.09.2011 r.
Kolejny mail jakiego otrzymałem, tym razem (na całe szczęście) od osoby, która nie dała się oszukać.

Dzień dobry,
całe szczęście, że przeczytałam ten artykuł. Otóż sama zamieściłam ogłoszenie w internecie(na paru stronach), że poszukuję pracowników. Po pewnym czasie dostałam wiadomość od Anny Kuncewicz-administratora serwisu:

Dzień dobry!

Praca na umowę zlecenie.
Wypłaty wynagrodzenia codziennie.
Wolny harmonogram pracy.
Wynagrodzenie od 30 do 40 złotych za godzinę pracy.
Rejestracja - http://interlinktour.com/prc/index.php
Zostało 12 wolnych miejsc.
Z poważaniem,
Anna Kuncewicz.


Wiadomość ta mnie nie troszkę zaintrygowała, jednakże na stronę nie weszłam ze względu na zwykły brak czasu. Po 2 dniach dostałam maila:
Dzień dobry,

Twoje zadanie testowe zostało wykonane poprawnie.
Zarejestrowaliśmy Cię jako osobę uprawnioną do wykonania zleceń.
Strona wejścia do panelu użytkownika: http://kombinews.com/a-forms/index.php

Twój login – adres mailowy, na który przyszła Ci ta wiadomość.
Twoje hasło - h6T95dE4
Z poważaniem,
Anna Kuncewicz
administrator serwisu


Tym razem na stronę weszłam i się zalogowałam zaciekawiona o co właściwie chodzi. Zaczęłam wypełniać zadanie testowe i doszło do momentu wysłania sms-a, po uprzednim dodaniu linku ulubionej strony na jakiejś innej stronie. W tym momencie się wycofałam i odszukałam regulamin. Ten sms kosztowałby mnie 29 zł. W tym momencie zaczęłam szukać na temat tej strony informacji w internecie i no cóż, trafiłam m.in. tutaj.
Jeśli o mnie chodzi to jestem za tym by wnieść na tą stronę jakąś oficjalną skargę, bo to tacy sami naciągacze jak pobieraczek.pl.
Pozdrawiam
Izabela

Artykuł edytowano dnia: 14.09.2011 r.

Witam. Ja całe szczęście nie dałam się oszukać, bo w porę się zorientowałam, że to trochę podejrzane, tak więc trafiłam m.in. tutaj. Także dostałam podobnego e-maila, a nawet dwa od dwóch różnych osób: Anny Kowalewskiej oraz Heleny Turowskiej. Wiem, że to wciąż ta sama firma (chociaż nazwa oraz strona się zmieniła na kombinews.com), gdyż teksty wiadomości mailowych były identyczne prawie co do słowa.
Jestem bardzo wdzięczna za tą informację na stronie i ostrzeżenie, bo dzięki temu nie dałam się wykorzystać tym oszustom.
Pozdrawiam, A. ;)
Treść wspomnianych w mailu wiadomości:
Od: Anna Kowalewska

Dzień dobry!
Praca na umowę zlecenie. Wolny harmonogram pracy.
Wypłaty wynagrodzenia codziennie na konto bankowe.

Rejestracja - http://www-wordpress.info/prc/index.php

Zostało 11 wolnych miejsc.

Z poważaniem,
Anna Kowalewska
Od: Helena Turowska
Dzień dobry,

- praca online (wykonujesz zlecenia przy komputerze tam, gdzie aktualnie się znajdujesz)
- wynagrodzenie od 30 do 40 złotych za godzinę pracy
- stałe zlecenia (mamy dla Ciebie zadania do wykonania o każdej porze: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu)
- wolny harmonogram pracy – żadnych ograniczeń co do minimalnej bądź maksymalnej ilości wykonanych zleceń
- nawet codzienne wypłaty wynagrodzenia na Twoje konto bankowe bądź w inny dogodny sposób
- każdy może się podjąć wykonania zlecenia – nie ma żadnych ograniczeń wiekowych bądź wykształceniowych.

Zarejestrowaliśmy Cię jako osobę uprawnioną do wykonania zleceń.
Strona wejścia do panelu użytkownika: http://kombinews.com/a-forms/index.php
Twój login – adres mailowy, na który przyszła Ci ta wiadomość.
Twoje hasło - *********

Z poważaniem,
Helena Turowska

Artykuł edytowano dnia: 13.10.2011 r.

Dostaję ostatnio co raz więcej maili w sprawie tego oszustwa. Na całe szczęście są to głównie wiadomości z podziękowaniami, że między innymi, dzięki informacjom tutaj zawartym, udało się nie paść ofiarą. Bardzo się cieszę z tego powodu.
Poinformowano mnie również, że złodziejstwo to jest uskuteczniane również pod adresem www-target.org a za administratora tego serwisu podaje się niejaki Krzysztof Gwiazdowicz. Proszę uważać!

Artykuł edytowano dnia: 19.11.2011 r.

UWAGA!!! W serwisie gratka.pl pojawiło się nowe ogłoszenie z ofertą fikcyjnej pracy (link). Poinformował mnie o tym jeden z czytelników tej strony, ale i po statystykach widzę, że dziś wielu ludzi trafiło tutaj właśnie z powodu tych oszustów. Proszę uważać!
Jeszcze jedna sprawa - mail od pewnej Pani, która pragnie pozostać anonimowa:

Także o mało nie dałam się nabrać. Oferta ciekawa, wydawała się realna. Zmienili trochę taktykę. Wykonuje się test próbny, o którym wszyscy piszą. Ostatnie pytanie zawiera kruczek. Trzeba rozwiązać test na innej stronie i wkleić jego wynik, który jest oczywiście płatny.
Oto tekst mejla, jaki otrzymałam:

Dzień dobry!
Proponujemy pracę na umowę zlecenie.
Wolny harmonogram.
Wypłaty wynagrodzenia codziennie na konto bankowe.
Rejestracja - http://www-viewtopic.com/sbtc
Zostało 11 wolnych miejsc.
Z poważaniem,
Maria Wiśniewska

Oto miejsce, w którym nadchodzi pora płacenia po przejściu ostatniego pytania testu próbnego:
W celu uzyskania kodu zabezpieczającego
trzeba wysłać SMS o treści 76633701 na numer 92505,
w odpowiedzi na Pani telefon komórkowy
zostanie wysłany kod zabezpieczający.

Jeżeli Ty również zostałeś oszukany/ana przez tych złodziei to bardzo proszę o kontakt! Wykorzystaj do tego poniższy formularz.

Komentarze (6)

Imię:
Treść:
Dominika 2023-07-16 13:46:16
Dziękuję za ten artykuł, przynajmniej nie dałam się naciągnąć
dajacy się na to nabrać 2019-10-22 21:12:08
W pliku z zleceniodawcami każą wysyłać cv -jest informacja co ile czasu mamy wysyłać i inne warunki. Oni nie dają gwarancji znalezienia pracy. Dodatkowo niestety większość maili da się znaleźć w sieci pod rosyjskimi stronami, Czyli tam nie ma żadnej pracy, Jeśli internauto chcesz kupić pakiet od webowiec.pl odradzam!!! Czy można zgłosić oszustwo na policję skoro każą wysyłać swoje CV na fikcyjne maile? Za szkolenie nie można zgłosić na policję, bo płaciliśmy za kurs. Nie mniej czy można zgłosić tego, że są wyłudzane dane osobowe - przecież każą wysyłać cv na fałszywe maile?.
dajacy się na to nabrać 2019-10-22 21:00:56
Oszustwo jest wciąż w sieci. Niestety nie sprawdziłem opinii w sieci na temat webowiec.pl/ Wypełniłem test kompetencji zawodowych (jest on już oszustwem, ponieważ nie ważne jak zostanie wypełniony i tak jest zaliczony). Jednak nie zwróciłem na to uwagi wcześniej. Kupiłem najtańszy pakiet szkolenia, otrzymałem po zakupie dane dostępowe do pobrania plików pdf z opisami prac oraz zleceniodawcami. Opisy prac są długie i wyglądają jakby ktoś zrobił kopiuj - wklej np. strony z facebooka dot. grup (pdf dot. pracy zarządzania grup). W pdf z zleceniodawcami są tylko maile.
Lwica 2018-11-05 18:56:37
Linki tych oszustów do artykułów, w których wykorzystali Twój tekst mogą nie działać, ale jest web archive i tam są te atykuły :-) Nieźle to sobie wykombinowali. Ty napisałeś część artykułu, ktoś inny inną część, i tak z trzech "próbnych" tekstów powstał jeden art., który wrzucono na jakąś stronę z programem do "obliczania daty śmierci", który jest zwykłym scamem afiliacyjnym z płatnym smsem, lub subskrypcją. Teraz już na szczęście operatorzy a priori blokują subskrypcje, ale jeszcze niedawno ludzie się nacinali. Złodzieje są sprytni i na każdym etapie stosują złodziejskie metody.
geldmarket 2018-11-04 21:10:21
Szczerze 45 zł za 1 h za pisanie komentarzy, nawet do 55 zł za napisanie artykułu to brzmi juz podejrzanie po pierwsze jak mam udowodnic ze pracowałem 5h ?? To śmierdzi scamem na odległość pierwszae co zrobiłem wpisałem adres strony plus opinie i znalazłem sie tutaj dzieki ze napisałeś ostrzeżenie wielu zapewniłęśc lepszy sen.
jedrek 2018-01-22 14:56:08
Można również było kiedyś zatrudnić się w firmach, które już zanim powstały były przeznaczone do likwidacji. Niech bohaterowie z webowca i inni podają chociażby nr KRS a nie pracujemy dla pracodawców poznanych na czacie:)