MC, 16:52 sobota, 23.10.2010 r.
Ilustracja do artykułu: Hedgewars - czyli Wormsy za darmo!

Hedgewars - czyli Wormsy za darmo!

Gra Hedgewars może stanowić bardzo dobry sposób na relaks, odpoczynek oraz rodzinną zabawę przy komputerze. Jest to darmowa (oparta na licencji GPL) gra, która do złudzenia przypomina wszystkim dobrze znane Wormsy. Skorzystać z tej aplikacji mogą zarówno użytkownicy Linuxa, jak i Windowsa.

Grę można pobrać ze strony producenta (www.hedgewars.org), lub skorzystać z repozytoriów, w których również ją odnajdziemy i zainstalujemy poleceniem:

sudo apt-get install hedgewars

Po przejściu przez proces pobrania i zainstalowania gry, możemy zacząć tworzyć własne drużyny i rozpocząć liczne batalie, czy to z komputerem czy z innymi użytkownikami (zarówno w sieci jak i w grze lokalnej). Gra w polskiej wersji językowej jest tak przygotowana, że nawet małe dziecko bez problemów porusza się po niej, więc nie będę opisywał co i jak w niej możemy zrobić. Dodam jedynie od siebie, że gra z komputerem, może okazać się mało przyjemna, ponieważ zazwyczaj nie popełnia on błędów i trzeba mieć, albo dużo szczęścia, albo jeszcze więcej umiejętności by z nim wygrać.

Jak założyć swoją drużynę?

Wiem, że zakładanie drużyn jest dość nieintuicyjne, dlatego mała podpowiedź z mojej strony. Możemy to zrobić wchodząc do ustawień (ikona z kluczem w prawym dolnym rogu okna programu) w momencie wyboru trybu gry (lokalna/sieciowa), czyli bezpośrednio po jej uruchomieniu. Po dokonaniu wyboru trybu gry, możliwości założenia, czy edycji drużyny nie ma.

Polecam grę Hedgewars naprawdę każdemu, kto lubi sobie odpocząć przy grze, lub pośmiać się ze znajomymi.

Komentarze (0) - Nikt jeszcze nie komentował - bądź pierwszy!

Imię:
Treść: