MC, 12:01 poniedziałek, 28.01.2013 r.
Ilustracja do artykułu: .NET - Jak dodać referencję do biblioteki System.Web.Extensions

.NET - Jak dodać referencję do biblioteki System.Web.Extensions

Jeśli masz problem z dodaniem referencji do biblioteki System.Web.Extensions do aplikacji pisanej w .NET, to w tym krótkim wpisie znajdziesz małą wskazówkę, które może pomóc rozwiązać ten problem.

Dlaczego na liście bibliotek nie ma System.Web.Extensions?

Z tym problemem zetknąłem się już kilka razy, podczas prób skorzystania z JavaScriptSerializer-a i zawsze zajmowało mi trochę czasu odszukanie w pamięci jego przyczyny. Jeśli staramy się dodać referencję projektu do System.Web.Extensions, a nie możemy znaleźć tego wpisu na liście dostępnych w systemie bibliotek, to należy patrzeć na ten fakt przez pryzmat tego jak działa ta lista. Otóż wypisane biblioteki, zostają przefiltrowane pod kątem tego w jakiej technologii jest tworzony projekt, tak by możliwe było dodanie tylko tych, z którymi będziemy mogli współpracować. Jeśli więc biblioteka System.Web.Extensions nie jest widoczna, to najprawdopodobniej została wycięta przez filtr. Tylko co teraz?

Jak dodać referencję do System.Web.Extensions?

Skoro filtr wyciął wpis z interesującą nas biblioteką, to zapewne oznacza, że wersja użytego frameworku w projekcie nie odpowiada jej. Zazwyczaj sprowadza się to zmiany profilu aplikacji w jej właściwościach z ".NET Framework 4 Client Profile" na ".NET Framework 4 Client" (oczywiście niekoniecznie musi być to wersja 4.). U mnie zawsze kończyło się to sukcesem jeśli chodzi możliwość dodania System.Web.Extensions i skorzystania z logiki, której dostarcza.

Komentarze (0) - Nikt jeszcze nie komentował - bądź pierwszy!

Imię:
Treść: