MC, 12:04 niedziela, 14.10.2012 r.
Ilustracja do artykułu: Asunder CD Ripper - Program do zgrywania płyt CD na Linux (mp3, flac, ogg)

Asunder CD Ripper - Program do zgrywania płyt CD na Linux (mp3, flac, ogg)

Jeśli zastanawiasz się jakiego programu użyć by zgrać płytę Audio do plików o formatach między innymi takich jak mp3, flac, ogg, czy acc, to ten krótki artykuł z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję.

Rippowanie płyt na Linuksie?

Zawsze gdy kupię płytę z muzyką, zgrywam ją sobie do plików o formacie flac, dlatego że ich jakość jest bezstratna, dzięki czemu nic nie tracąc na przyjemności słuchania muzyki, nie eksploatuję płyty CD. Inna sprawa, że zrippowaną płytę można przenieść na różnego rodzaju odtwarzacze, co jest bardzo wygodnie. Jeśli więc chciałbyś dokonać podobnej operacji na systemie Linux, to zachęcam Cię do użycia programu Asunder CD Ripper.

Dlaczego Asunder CD Ripper?

Program ten jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest lekki, prosty i wyposażony we wszystko co potrzebne w tej sytuacji łącznie z interfejsem graficznym. Mam tutaj na myśli obsługę wszystkich popularnych formatów plików dźwiękowych, tych mniej popularnych, a już na pewno wszystkich tych do których posiadamy kodeki w systemie. Ponadto mamy oczywiście możliwość konfiguracji ustawień tych kodeków, czyli samodzielnego kontrolowania jakości i rozmiaru wynikowych plików. Dostosować możemy również format informacji o utworach, czy w ogóle pobrać je z internetowych baz danych. Generalnie, mamy do dyspozycji wszystko to, czego potrzeba podczas rippowania płyt.

Skąd pobrać program Asunder?

Program ten znajduje się w repozytoriach, jeśli więc używasz Ubuntu/Debian, wystarczy wydać polecenie:
sudo apt-get install asunder
Użytkowników innych dystrybucji, którzy nie odnaleźliby tego programu w swoich repozytoriach, bądź ich nie używają, zapraszam na stronę producenta: Asunder CD Ripper.

Komentarze (2)

Imię:
Treść:
Administrator 2017-11-06 07:23:29
@morgan, bardzo się cieszę i również pozdrawiam.
morgan 2017-11-04 18:13:37
Dzięki za artykół - zainstalowałem na UBUNTU i wszystko zadziałało jak należy. Pozdrawiam !