MC, 11:17 sobota, 14.04.2012 r.
Ilustracja do artykułu: GNUBridge - Program do gry w brydża z komputerem

GNUBridge - Program do gry w brydża z komputerem

Bardzo ciężko znaleźć jest program do gry w brydża w trybie offline (z komputerem za przeciwnika innymi słowy) przeznaczony na systemy Linux. Tych, dzięki którym możemy zagrać w sieci z innymi ludźmi jest całkiem sporo, jednak jak wiadomo brydża człowiek uczy się całe życie i czasem dobrze jest potrenować na sucho. Niestety nie zawsze jest też możliwość zebrania czterech osób i przeprowadzenia prawdziwej gry. Z tego powodu chciałbym zaprezentować program GNUBridge.

Co cechuje GNUBridge?

Jak już sama nazwa wskazuje, jest to program opublikowany na licencji GNU. Na wstępie jednak należy zaznaczyć, że nie jest to opcja idealna. Napisany został w Javie, zatem nadaje się do uruchomienia na systemach Linux, jednak jest on nieco ociężały. Jednak uważam, że dla początkującego brydżysty, któremu dodatkowo nie chce się szukać programów na system Windows zdatnych do uruchomienia przez Wine, powinien on wystarczyć.

Gdzie znaleźć ten program?

Program GNUBridge należy pobrać ze strony producenta - GNUBridge. Przed uruchomieniem sprawdzamy, czy plik na pewno ma prawo być traktowanym jako plik wykonywalny (chmod +x gnubridge-0.1.19.jar), a następnie albo dwukrotnie w niego klikamy, albo po kliknięciu na ikonę prawym przyciskiem myszy wybieramy z menu kontekstowego środowisko Java, w którym będzie miał być uruchomiony. Oczywiście możemy go również włączyć z pozycji terminala za pomocą polecenia: java -jar gnubridge-0.1.19.jar

Komentarze (0) - Nikt jeszcze nie komentował - bądź pierwszy!

Imię:
Treść: