MC, 11:56 sobota, 17.03.2012 r.
Ilustracja do artykułu: jQuery - Efekt jak z tablic informacyjnych lotnisk i dworców

jQuery - Efekt jak z tablic informacyjnych lotnisk i dworców

Z całą pewnością mogę stwierdzić, że nie znajdzie się osobnik, który choćby tylko gdy był dzieckiem, nie mógłby stać i godzinami patrzeć na zmieniające się napisy na tablicach informacyjnych na dworcach czy lotniskach. Chodzi oczywiście o efekt tych zmieniających się literek. Wiedziony tym przekonaniem, chciałbym przedstawić w dzisiejszym wpisie niewielki plugin do jQuery, który dostarczy nam podobnego efektu - jQuery Airport.

Jak to wygląda?

Chyba pierwszą rzeczą jaka przychodzi na myśl, jest pytanie jak ten efekt wygląda. A no tak:

Jak użyć tego plugina?

Aby móc skorzystać z tego plugina, wystarczy pobrać go ze strony autora (tutaj) i idąc za jego wskazówkami dołączyć go do swojej strony, oraz dopisać skrypt podobny do pokazanego poniżej:
$('#airport-effect-przyklad').airport([ 'przyklad', 'uzycia', 'efektu', 'airport' ]);
Czyli wybieramy w którym elemencie pojawić się mają zdefiniowane przez nas słowa, z użyciem efektu Airport.

Kilka uwag na koniec

Warto wiedzieć, że tekst wyświetlany przy pomocy efektu Airport przyjmuje style zdefiniowane dla elementu, który ten tekst będzie zawierał. Ponadto skrypt nie obsługuje wielkich liter, więc jeśli zależy nam, by słowa rozpoczynały się właśnie wielką literą, to należy to zdefiniować w css. Znaki, które nie są rozpoznawane przez plugin (polskie znaki niestety również), zastępowane są myślnikiem.

Komentarze (0) - Nikt jeszcze nie komentował - bądź pierwszy!

Imię:
Treść: