MC, 19:52 wtorek, 06.03.2012 r.
Ilustracja do artykułu: Eclipse - Importowanie i eksportowanie ustawień dla Run i Debug

Eclipse - Importowanie i eksportowanie ustawień dla Run i Debug

Dziś taki krótki wpis ku pamięci i przestrodze. Zdarzyło mi się stracić sporo czasu na szukaniu możliwości importu i eksportu ustawień dotyczących zasad uruchamiania i debugowania aplikacji w środowisku Eclipse. Dlaczego? A bo niestety wraz doświadczeniem z innych środowisk przeniosłem niestety również oczekiwania, odnośnie eksportowania i importowania różnego rodzaju ustawień.

Gdzie błądziłem?

Problem pojawił się, gdy uruchomiłem u siebie projekt stworzony przez inną osobę. Zapisane w nim były między innymi ustawienia debugowania oraz uruchamiania aplikacji. Niestety domyślnie nie zostały one zaimportowane, więc biorąc sprawy w swoje ręce, zacząłem gmerać w ustawieniach z nadzieją, że gdzieś pojawi się opcja importu, czy wczytania odpowiedniego pliku z zapisanymi ustawieniami. Tym sposobem miotałem się w pobliżu "Project > Properties > Run/Debug Settings" czy "Run > Run Configurations..." / "Debug Configurations...". A to błąd.

Gdzie więc szukać pomocy?

Dla większości pewnie użytkowników... źle - zapewne wszyscy użytkownicy Eclipse, którzy spędzili już przy nim trochę czasu, wiedzą, że w tym środowisku importowanie i eksportowanie to podstawa. Ale możliwość ta znajduje się w "File > Import..." i "File > Export". Tam właśnie mamy możliwość wczytania czy zapisania między innymi ustawień Run/Debug, które na tamtą chwilę mnie interesowały.
Warto też pamiętać, że jak już jesteśmy w "Run > Run Configurations... / Debug Configurations..." to w zakładce Common, mamy możliwość zapisania ustawień do pliku współdzielonego - Shared file.

No to tyle dziś, jeśli chodzi o notatki z poszukiwań.

Komentarze (0) - Nikt jeszcze nie komentował - bądź pierwszy!

Imię:
Treść: